Jakiej zaprawy urzyć do murowania pustaków?

Pustaki łupane ogrodzeniowe » Jakiej zaprawy urzyć do murowania pustaków?

a) Zwykła zaprawa najlepiej tylko do zazbrojenia pustaków.
b) Dlaczego wartu użyć zaprawy ze strasem?
c) Pustaki najlepiej wyglądają z różnymi kolorami zapraw.
d) Cementowa caprawa szara do szarych pustaków - pamiętaj aby dodać stras!

Stras - to substancja wiążąca wapno w zaprawie. Dzięki temu podczas np. deszczów lub nasiąknięcia zaprawy przez wode, wapno nie zostaje wypłukane na wierzch i nie powstają brzydkie zacieki. Stras powinno się stosować do każdego ogrodzenia nawet z klinkieru!

 

Jakiej zaprawy użyć do murowania pustaków?

 

Stras - użyj, bo warto. Zaprawa jakiej użyjemy do murowania pustaków ma bardzo duże znaczenie nie tylko jeśli chodzi o jakość wykonanego ogrodzenia, ale również o jego walory estetyczne. Bardzo wiele ogrodzeń, które są wykonane przy użyciu zwykłej zaprawy po kilku latach posiada bardzo szpecące zacieki, które powstają podczas deszczy, kiedy to wapno z zaprawy jest wypłukiwane przez wodę. Dlatego też zwykłą zaprawę warto jest użyć do zbrojenia pustaków, ale do ich murowania użyć zaprawę ze strasem. Stras to substancja, która pozwoli nam cieszyć się pięknym ogrodzeniem przez wiele lat. Po dodaniu jej do zaprawy możemy mieć pewność, że nasze ogrodzenie będzie mocne, solidne, ale też estetyczne. Stras wiąże wapno w zaprawie, dzięki czemu podczas deszczy nie wypływa ono z zaprawy i nie pozostawia zacieków. Stras powinno się dodawać do ważnego rodzaju ogrodzenia, nie tylko z pustaków, ale też z klinkieru.

 

Kolorowe pustaki, a zaprawa.

 

Pustaki są dostępne w bardzo wielu kolorach i rodzajach. Aby nasze ogrodzenie wyglądało estetycznie powinniśmy do murowania kolorowych pustaków użyć kolorowej zaprawy murarskiej. Dzięki temu efekt końcowy będzie mógł cieszyć oko w każdym szczególe. Zwykła szara zaprawa murarska będzie idealna do szarych pustaków, natomiast każdy inny kolor pustaka powinien być murowany innym kolorem zaprawy, by całość wyglądała na dopracowaną i estetyczną